مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سیدحسین اختر
نام خانوادگی:رضوی
پست الکترونیک:hus_rizvi@yahoo.com
نخصص ها:علوم قرآنی ، علوم حدیث

زندگی نامه

اینجانب سید حسین اختر رضوی فرزند الحاج سید علمدار احمد رضوی حفظه الله (رئیس دانشگاهها وکالج های اتراپردیش هند منطقه شرق) تبعه هندوستان در یکی از خانواده های علمی و با تقوی معروف به " خانواده مولوی" 3 شعبان المعظم 1395 ق  (روز ولادت امام حسین(ع)) متولد شدم. بعد از تربیت در آغوش والدین در مدرسه ضیاء العلوم پاریی از کلاس اول تا کلاس پنجم ( آخرین کلاس) قرآن و احکام و عقائد و ... خواندم و مدرک" تنظیم المکاتب" گرفتم و در سراسر هند " رتبه دوم" گرفتم. سپس در مدرسه دولتی به نام امبدکر پرائمری اسکول  ambedkar  primiry school  پنج سال درس ابتدائی خواندم و مقام اول در آن مدرسه به نام  امبدکرالوارد Ambedkar award   گرفتم و سپس برای علوم بالا به گاندهی انتر کالج رفتم و آنجا تا" فوق دیپلم" خواندم.

بعد از شنیدن یک سخنرانی (توسط آیة الله ضیاء الملة طاب ثراه) متوجه دروس حوزوی شدم و به شهر بنارس سفر نمودم و آنجا در حوزه علمیه جوادیه تا " نجم الافاضل" مدرک گرفتم و علوم آل محمد(ص) را یاد گرفتم. سپس به شهر بمبئی سفر نمودم و در حوزه علمیه جامعه امیرالمومنین (ع) تا لمعتین خواندم و در همین زمان غیر حضوری از دانشگاه مالتاری  gandhi post.g. college maltari  مدرک لیسانس گرفتم و در 22 بهمن 1372 وارد ایران حوزه علمیه قم شدم و بعد از پذیرش در مرکز جهانی علوم اسلامی"کارشناسی" را در مدرسه علمیه مومنیه با معدل 75/19 خواندم و بعد از آزمون از طرف سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج از کشور به مدت 2 سال به حوزه علمیه نورالهدی هندوستان بمبئی اعزام شدم و در همین زمان  ثدرلبی از دانشگاه پروانچل جونپور مدرک " فوق لیسانس" دریافت نمودم.

بعد از اعزام به شهر قم برگشتم و در مدرسه عالی فقه و معارف اسلامی (حجتیه) منتقل و معرفی شدم و کارشناسی ارشد را در رشته علوم قرآن و حدیث اتمام نمودم (در 1385) و پایان نامه را به عنوان "مبادی اخلاق در قرآن " نوشتم و از 1383 مشغول درس خارج هستم ( اصول، آیت الله العظمی خراسانی و فقه آیت الله العظمی مصطفی زنجانی) و از عهد طفولیت قلم را خیلی دوست داشتم و در روزنامه ها و مجله های معتبر مقاله، قصائد و غزلیات نوشتم و فعلا با تجربه 17 ساله مشغول تحقیق و تالیف و ترجمه از کتابهای فارسی و عربی به زبان اردو هستم. که 7 تالیف و 21 ترجمه دارم و حدودا 50 مقاله چاپی دارم و مشغول خدمت اسلام و مسلمین هستم و در بارگاه قاضی الحاجات ملتمس دعا هستم که مزید توفیق خدمت عطا کند و همیشه این خلوص باقی بماند و همه خادمان شریعت پیامبر اعظم (ص) را بالخصوص رهبر عظیم الشان را از همه آفات ارضی و سماوی محفوظ و مصون بدارد. آمین